Telli RSS Saada sõbrale Prindi

Uudised

Rahvakandlepäevad Tartus

05.02.2014

2012. aastal käivitus Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu initsiatiivil hetkel tegutsevate rahvakandle mängijate kaardistamine ja jäädvustamine. Projekti ühe osana toimuvad rahvakandlepäevad, kus saab täpsemalt kuulda sellest eripärasest ja veel elavast traditsioonist ning kohtuda ehedate rahvapäraste kandlemängijatega.

Reedel, 14. veebruaril kell 17.00 toimub rahvakandlemängijate esimene ümarlaud, kuhu on oodatud nii mängijad kui need, kelle lähedased on mänginud kannelt või kellel kannel kodus kapi otsas; tutvustatakse ennast, oma pille ja arutletakse kandlemängu õppimise võimaluste üle.

Laupäeval, 15. veebruaril kell 12.00 jätkatakse ettekannetega rahvakandlemängu traditsioonist, Kandle-Jussist ja Heino Sõnast. Üles astuvad kandlemängu uurija Guldžahon Jussufi (Eesti Kirjandusmuuseum, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia) ja pärimusmuusika eriala üliõpilane Kaisa Nõges (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia).

Pärast ettekandeid jätkub päev rahvakandlemängijate kontsertiga, kus tutvustavad ennast, oma pilli ja pillimängu rahvakandlemängijad Heino Sõna, Harri Lindmets ja Kalle Vassila.

Kontserti järel on kavas ühismäng - koosmäng, kus saavad osaleda nii esinejad, kui ka kohale tulnud kuulajad-mängijad oma kanneldel.

Päeva lõpp orienteeruvalt 16.00.

Kandlepäevad on kõigile huvilistele tasuta!

Täpsem teave: Elo Kalda tel 5193 4891; Ene Lukka-Jegikjan tel 5624 0043

Toetajad ja koostööpartnerid: Eesti Kultuurkapitali Tartumaa sihtkapital, Tiigi Seltsimaja, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia.